0 (242) 345 01 07 info@skylinetravel.com.tr

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onaylanan turları görebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar gir*
Adınız*
Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Telefonunuz*
Ülke*
* Bu kayıt formunu doldurarak Tur Sözleşmemezi ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıtlı mısınız?

Giriş Yap
0 (242) 345 01 07 info@skylinetravel.com.tr

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onaylanan turları görebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar gir*
Adınız*
Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Telefonunuz*
Ülke*
* Bu kayıt formunu doldurarak Tur Sözleşmemezi ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıtlı mısınız?

Giriş Yap

İpekyolu’ nun İzinde

0
1699 €
1699 €
Beyaz Listeme Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

962

Tercih Sebebiniz

 • Uygun fiyat garantisi
 • 7/24 Müşteri desteği
 • Tur organizasyonu ikramları
 • Güleryüzlü hizmet

Antalya Skyline Travel

Hayallerinizdeki tura katılarak, sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu hoşça vakit geçirmeye hazır mısınız?

0 532 304 38 31

info@skylinetravel.com.tr

9 Gün / 7 Gece
Tarih : 15 / 23 Mart
Tur Detayları

İstanbuldan hareketli Orta Asya turu. İpekyolu’ nun izinde Özbekistan ve Kazakistan. Programımızda extra tur yoktur. 9 gün 7 gece yarım pansiyon.

15-23 Mart 2020

Kalkış noktası

İstanbul

Tur Süresi

9 Gün / 7 Gece

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Özbek Havayolları ile İSTANBUL TAŞKENT – SEMERKANT İSTANBUL gidiş dönüş uçak bileti
 • Özbek Havayolları ile TAŞKENT- URGENÇ ara uçuş uçak bileti
 • 8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla tüm transferler ve turlar
 • 7 gece 4* ve 5* Otellerde konaklama
 • İlk gün sabah kahvaltısı Taşkent’te
 • Otellerdeki tüm kahvaltılar
 • Tüm akşam yemekleri
 • Buhara’da Nadir Divan Beyi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi
 • Son gece veda yemeği Semerkant
 • Buhara şehrinde folklor Show
 • Tarihi eserlerin ve ziyaret mekânlarının giriş ücretleri,
 • Tüm seyahat boyunca Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Tüm seyahat boyunca çay, su, kahve, meşrubat ikramı
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Seçenekler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri yanında alınan ekstra içecekler
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Katılım sağlanan şehirden İstanbul’a varış ve dönüş ulaşımı
Beklentilerinizi Karşılıyoruz

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1699 €
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI: 219 €

 • Tarihe yolculuk
 • Rahat ve konforlu bir seyahat
 • Huzur ve güvenlik
 • Memnuniyet garantisi
 • Uygun fiyat ve konaklama

Programımızda extra tur yoktur.

Tur Programı

15 Mart Pazar1. Gün

İstanbul Havalimanından THY Havayollarının HY-274 sefer sayılı uçuşu ile 22.45 İstanbul’dan hareket Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrine uçuş

16 Mart Pazartesi2. Gün

Taşkent şehrine saat 05.15’de varış. Taşkent Uluslararası Havalimanında karşılama ve sabah kahvaltısı için transfer aracımıza yerleşiyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Özbekistan – Kazakistan sınır kapısına ulaşıyoruz. Sınır , gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkistan Özerk Bölgesi, Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan, tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı ünvanını taşıyan, büyük din âlimi Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin Türbe’sini ziyaret ediyoruz.
Ziyaret sonrası Çim Kent’e dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda.. (120 km, ~2 saat).

1. Geceleme Çimkent Canvas Otel

17 Mart Salı3. Gün

Kahvaltı ardından Kazakistan – Özbekistan sınır kapısına transfer, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Taşkent şehrine gidiyoruz. Taşkent şehir turumuza başlıyoruz; Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını, ardından Şehitler Meydanı’na hareket ediyoruz. 2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret ettikten sonra Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket ediyoruz. Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nı ziyaret ediyoruz. Kökeldaş Medresesi ve Çorsu pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

2. Geceleme Taşkent Grand Mir Otel

18 Mart Çarşamba4. Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, otelden ayrılış ve Taşkent Havalimanı İç Hatlar’a gidiyoruz. Saat 07.25’de HY-051 sefer sayılı uçak ile 08.55 Urgenç şehrine uçuş. Urgenç’e havalimanında bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve Hiva şehrine gidiyoruz. (30 km, ~40 dk).
• Hiva şehir turumuza başlıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İçan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi,Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri ‘ni ziyaret ediyoruz. Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekân olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecekler listesinde yer alıyor. Akşam yemeğimiz Han Sarayında.

3. Geceleme Hiva Erkin Palace Otel

19 Mart Perşembe5. Gün

Otelimizde erken alacağımız kahvaltımızın ardından Özbekistan’ın önemli bir turizm noktası olan Hiva şehrinden sonra bir başka önemli olan Buhara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Orta Asya’nın en büyük çöllerinden olan Kızılkum Çölü’nü geçeceğiz. Aynı zamanda Orta Asya’nın en önemli akarsularından Amuderya Nehri’ne yan yana devam eden yolculuğumuzda, çölün ortasında nehir manzarasını seyretme ve fotoğraflama fırsatına sahip olacağız. Buhara’ya varışımızla otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranda gidiyoruz. Akşam yemeğimizden sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman vreceğiz.

4. Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel

20 Mart Cuma6. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Buhara şehir turumuzu başlıyoruz. İsmail Samani Türbesi,Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo-Havuz Camii, Ark Kalesi , Leb-i havuz, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapali çarşıları, Magaki
Attar camii, Cuma Mescidi, Mir Arap Medresesi, Minare-i Kelan, Nasreddin Hoca heykeli göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi Nadir Divan Beyi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi eşliğinde
alacağız. Akşam yemeği ve gösteri sonrası otelimize döneceğiz.

5. Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel

21 Mart Cumartesi7. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Buhara şehir dışında bulunan Şah-ı Nakşibendi Hazretlerinin makamını ziyaretinin sonrası Buhara Emirlerinin yazlık sarayı Sitoraı- Mohi Hossa Sarayını ziyaret edeceğiz. Gezilerimiz ardından Buhara şehri ile vedalaşıyoruz yaklaşık 1 saat yolculuktan sonra Gijduvan şehrine ulaşacağız. Seramik atölyesi gezisi, Seramikçi evinde Özbek pilavı hazırlama sergisi. Yemekten sonra Timur Han Devletinin Başkenti olan Semerkant şehrine yolculuğumuz devam edecek (284 km, ~3 saat). Akşama doğru Semerkant’a ulaşıyoruz konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için yerel restauranta gidiyoruz.

6. Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel

22 Mart Pazar8. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Semerkant şehrine 25 km uzaklıkta Çelek köyünde bulunan İmam Buhari Hz. Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Konigil köyünde bulunan Orta Asya’da el işçiliğinin kullanıldığı ilk ve tek Kâğıthane olan Zarif Aka tarihi kâğıt fabrikasını ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacı kabuğundan kâğıt üretimini izleyebiliriz. Öğle vakitlerinde Semerkant’a şehrine ulaşıyoruz ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Otel yerleşiminden sonra Semerkant şehir turumuza başlıyoruz. Uluğ Bey rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbeleri (Nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkant şehrinin en muhteşem restaurant ‘ında turumuzun gala yemeğini alacağız. Yemeğimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

7. Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel

23 Mart Pazartesi9. Gün

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Semerkant şehir turumuzu devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıyla Emir Timur türbesi, Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi), Bibi hanım Camii, Bibi hanım türbesi. Sonrasında Semerkant Havalimanına transfer saat 13.00’da, HY-275 ile Saat 15.40’da Semerkant’tan İstanbul’a uçuş Saat 18.40’da İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar bir araya gelmek için vedalaşıyoruz…

Harita

Görseller
Translate »