0 (242) 345 01 07 info@skylinetravel.com.tr

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onaylanan turları görebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar gir*
Adınız*
Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Telefonunuz*
Ülke*
* Bu kayıt formunu doldurarak Tur Sözleşmemezi ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıtlı mısınız?

Giriş Yap
0 (242) 345 01 07 info@skylinetravel.com.tr

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onaylanan turları görebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar gir*
Adınız*
Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Telefonunuz*
Ülke*
* Bu kayıt formunu doldurarak Tur Sözleşmemezi ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıtlı mısınız?

Giriş Yap

Orta Asya Turu

0
Fiyat
Sadece₺ 9,300
Fiyat
Sadece₺ 9,300
The tour is not available yet.

Rezervasyona Devam Et

Beyaz Listeme Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

761

Tercih Sebebiniz

 • Uygun fiyat garantisi
 • 7/24 Müşteri desteği
 • Tur organizasyonu ikramları
 • Güleryüzlü hizmet

Antalya Skyline Travel

Hayallerinizdeki tura katılarak, sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu hoşça vakit geçirmeye hazır mısınız?

0 532 304 38 31

info@skylinetravel.com.tr

8 Gün / 7 Gece
Tarih : 31.05.2019 / 06.06.2019
İstanbul Atatürk Havalimanı
Özbekistan Taşkent
Tur Detayları

İstanbul Atatürk Havalimanı da 07:30 da buluşma ve Özbekistan Havayollarının 10:30 İstanbul – Taskent uçuşu ile Özbekistan’a hareket uçuşumuzu takiben yerel saat ile 17:05’de Taşkent e varış.Bizi bekleyen aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz grupça alacağımız akşam yemeği sonrasında KAZAKİSTAN sınır kapısına hareket gümrük işlemleri sonrasında Çimkent ‘e hareket(120km).karşılama ve akşam yemeğinin ardından Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri Çimkent hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında Çimkent’e varış. Otele yerleşme ve dinlenme süresi.

Kalkış noktası

İstanbul Atatürk Havalimanı

Tur Süresi

8 Gün / 7 Gece

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Taşkent / Hiva içhat uçak bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmetı
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı 8 akşam yemeği
 • Milli Park Giriş ve Otopark Ücretleri
 • 8 gün boyunca ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Seçenekler

 • Antalya - İstanbul Bağlantı Uçak Bileti
 • Yemeklerde Alınacak Extra İçecekler
 • Özel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Güvence Paketi (20Usd)
 • El-Mirası Teatrosunda Elbise Gösterisi 25 USD
 • Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show 25 USD
 • Hiva'da Folklor Show 25 USD
Beklentilerinizi Karşılıyoruz

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Semerkant turumuz devam ediyor :İmam Maturıdi, Emir Timur Türbesi,Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi ,Tillekari Camii,Şirdor Medresesi,Bibi Hanım Cami ve Türbesi görülecek yerler arasındadır. Siyap Pazarında alış veriş süresi sonrasında Semerkant ın en güzel restoranında Veda yemeği ve havalimanına transfer. Uçuşumuzu takiben İstanbul’a varış.

 • Tarihe yolculuk
 • Rahat ve konforlu bir seyahat
 • Huzur ve güvenlik
 • Memnuniyet garantisi
 • Uygun fiyat ve konaklama

Otobüsler: 31-46 kişi sayılarında kullanılır.

 • Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler: 17-31 kişi sayılarında kullanılır.

 • Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 • Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Tur Programı

1. GünHareket - İstanbul / Taşkent / Çimkent

İstanbul Atatürk Havalimanı da 07:30 da buluşma ve Özbekistan Havayollarının 10:30 İstanbul – Taskent uçuşu ile Özbekistan’a hareket uçuşumuzu takiben yerel saat ile 17:05’de Taşkent e varış.Bizi bekleyen aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz grupça alacağımız akşam yemeği sonrasında KAZAKİSTAN sınır kapısına hareket gümrük işlemleri sonrasında Çimkent ‘e hareket(120km).karşılama ve akşam yemeğinin ardından Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri Çimkent hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında Çimkent’e varış. Otele yerleşme ve dinlenme süresi

2. GünÇimkent / Yesi / Taşkent

Sabah kahvaltısı sonrasında Yesi’ye hareket. Türkistan Özerk Bölgesi olan Yesi şehrinde UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı Hoca Ahmet Yesevi Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Taşkent e hareket , Gümrük işlemleri sonrasında Taşkent’teki otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

3. GünTaşkent / Hiva

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Taşkent Şehir Turu: Bağımsızlık Meydanı, Emir Timur Meydanı,2.Dünya Savaşı sırasında Rusya ve Ukrayna dan sonra en çok şehit vermiş olan Özbekistan Şehitler Meydanı, Hz.İmam Külliyesi, Burak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Hz.Osman döneminde yazılmış olan Kuran-ı Kerim orijinal Mushaf-ı Kökeldaş Medresesi , Çorşu Pazarı görülecek yerler arasındadır.Gezimizi tamamladıktan sonra saat 17:00 Taşkent-Hiva uçuşu ile Hiva’ya hareket.40dk sürecek uçuşumuzun ardından Hiva’ya varışçİsteğe bağlı olarak özel eğlence eşliğinde akşamyemeği.

4. GünHiva

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hiva Şehir turu :Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva‘ da yürüyerek yapacağımız şehir turunda , UNESCO dünya mirası listesinde yer alan; İçan kale ve iç kalesi olan Kunya – ark ( eski kale ), Cuma Camii, Said Alaaddin Mozolesi, Arap Han ve Muhammed Amin Inak Medresesi , Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslam mimarisi örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecek yerler arasında yer alıyor. Han Saray’da alacağımız akşam yemeği sonrasında. Otele dönüş.

5. GünHiva / Buhara

Sabah kahvaltısının ardından Hiva’dan Buhara’ya hareket. Bu yolculuğumuzda Orta Asya’nın en büyük Çölü olan Kızıl Kum Çölü’nden geçerek Orta Asya’nın en önemli akarsuyu olan Amuderya Nehri ni görme fırsatımız olacak. Buhara’ya varış ve özel restoranda akşam yemeği ve geleme otelimizde.

6. GünBuhara

Sabah kahvaltısının ardından Buhara Şehir Turu:İsmail Samani Türbesi, Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi Leb-i Havuz, Taki Telpak Furuşan ,Taki Zergeran ,Taki Sarrafan Kapalı çarşıları, Magaki Attar Camii,Cuma Mescidi , Mir Arap Medresesi , Minare-i kelan , Nasrettin Hoca Heykeli , göreceğimiz yerler arasında .Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.

7. GünBuhara / Semerkand

Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından, Şah-ı Nakşibendi Hz.’nin ziyaret edilmesi. Hara Emirlerinin yazlık sarayı olan Sitoraı- MohiHossa Sarayının gezilmesi ve Semerkant’a hareket.(248km)Semerkant’a yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz esnasında Çelek Köyünde İmam Buhari Hazretleri nin Türbesi ,Konigil Köyünde Dut ağacı kabığından kağıt üretilen Zarif Aka atölyesi ziyaretleri sonrasında Öğlen saatlerinde Semerkant’a varış ve Şehir Turu: Uluğ̆ Bey Rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbesi(nekropoli),Hz.Hızır Camii görlecek yerler arasında. Özbek Milli Elbisesi Evolüsyonu Gösterisini seyredebileceğimiz El-Merosi Tiyatrosuna gidiyoruz. Akşam yemeği sonrasında otele yerleşme.

8. GünSemerkand

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Semerkant turumuz devam ediyor :İmam Maturıdi, Emir Timur Türbesi,Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi ,Tillekari Camii,Şirdor Medresesi,Bibi Hanım Cami ve Türbesi görülecek yerler arasındadır. Siyap Pazarında alış veriş süresi sonrasında Semerkant ın en güzel restoranında Veda yemeği ve havalimanına transfer. Uçuşumuzu takiben İstanbul’a varış.

Harita
Görseller
Translate »